Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги 

сягає своїм корінням у XIX століття. Є документи, датовані 1843 роком про Вінницьку Єврейську лікарню, котра є попередником сучасної Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. В 1911 році М. Л. Райхер, купець Першої гільдії, подарував Вінницькій Єврейській лікарні нову побудову: корпуси лікарні з господарськими будівлям Архівні матеріали зберегли відомості вдумливого підходу до будівництва лікарні, до її проектування залучалися кращі фахівці того часу. Багато технологічних і експлуатаційних процесів розраховувалися на перспективу, враховувалися зручності як для хворих, так і для персоналу лікарні.

При опоряджувальних роботах застосовувалися мармур, могилівський камінь, берлінський кахель, англійська сантехніка, силікатна цегла для доріжок та тротуарів. У лікарні був водопровід, каналізація, встановлені паровий котел, емальовані умивальники і ванни.

Перший штат лікарні складався з 24 співробітників , зокрема тут працювали Л,Д,Вертепа, В.Ф.Гончевський–відомі на той час лікарі. В 1920 році ліжковий фонд складав 130 ліжок: 100 терапевтичних, 30 холерних, в 1925 році лікарні надається статус 2-ої міської з терапевтичним, інфекційним, туберкульозним, офтальмологічним відділенням.

З 1942р. по 1944 р. лікарня функціонувала як Замостянська поліклініка при міській управі. Після звільнення м. Вінниці від німецько-фашистських загарбників з березня 1944 р. за базі лікарні розташувався туберкульозний шпиталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

В березні 1950 р. виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про створення міської лікарні №2 « на 150 ліжок з поліклінічним відділенням, де було розміщено туберкульозний шпиталь». Розпочалася велика і кропітка робота приведення в належний стан приміщень колишнього туберкульозного шпиталю, труднощі були неймовірні, і з 1 липня 1950 року лікарня розпочала свою роботу як 2- га Міська клінічна лікарня, маючи в своєму складі такі структурні підрозділи : поліклініку, хірургічне відділення на 80 ліжок з приймальним відділенням, терапевтичне відділення на 70 ліжок, інфекційне відділення на 50 ліжок.

В цьому ж році на лікувальну базу були переведені кафедри Вінницького медичного інституту : госпітальної хірургії, госпітальної терапії, інфекційних хвороб. Протягом наступних років зростала потужність лікарні. Створювались нові відділення: нейрохірургічне, пульмонологічне, кардіологічне.

В 1966 році її потужність становила 400 стаціонарних ліжок. Річні звіти того періоду засвідчують, що у 70% невідкладна допомога хворим міста і області надавалась саме 2-ою міською клінічною лікарнею. З жовтня 1996 року на базі Міської клінічної лікарні №2 створено центр спеціалізованої хірургічної допомоги населенню міста. В жовтні 2009 року було введено в дію сучасний травмпункт, плановий та ургентний оперблоки, які розташувалися на великих площах в сучасних нових приміщеннях.

Це дало можливість покращити якість надання медичної допомоги травматологічним і хірургічним хворим. Завдяки новому сучасному діагностичному та лікувальному обладнанню термін лікування та перебування хворого в стаціонарі зменшився у 1,5 разів. Саме цього року Лікарня здобула статус лікарні швидкої медичної допомоги. Рішенням Вінницької міської ради № 1344 від 28.09.2018 р. шляхом перетворення створено Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги ». Сьогодні Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги є зосередженням надання екстреної та невідкладної хірургічної допомоги , допомоги при гострих мозкових інсультах, травмах, нещасних випадках.

Наша мета – Цілодобово професіоналізм, відповідальність, людяність. Працюємо в режимі 24/7. Роботу в цьому напрямку забезпечують 8 стаціонарних відділень на 320 ліжок , 2 відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії на 18 і 6 ліжок відповідно, міський травматологічний пункт, відділення невідкладної ( екстреної) медичної допомоги.

Хірургічна допомога надається завдяки взаємодії наступних підрозділів : операційного відділення, хірургії та ендоскопії, гнійно-септичної хірургії , урологічного , нейрохірургічного, травматологічного з ліжками політравми та отоларингологічного з ліжками щелепно-лицьової хірургії .

В відділення невідкладної ( екстреної) медичної допомоги щорічно звертається близько 30 тисяч пацієнтів, в травматологічний пункт близько 20 тис. Щороку стаціонарне лікування проходить біля 15 тис. осіб, з яких 98% госпіталізуються ургентно.

У лікарні застосовується широкий діапазон сучасних, високого ступеня складності хірургічних втручань . Щорічно виконується більше 8 тисяч операцій, з яких 3,5%.з використанням ендоскопічної апаратури .

Широко використовуються для своєчасної діагностики можливості функціональної діагностики, ендоскопічні методи, ультразвукова діагностика, електрокардіографія, рентгенологічні методи. В закладі створено потужний інформаціно-аналітичний відділ медичної статистки, що дає можливість забезпечити адміністрацію та керівників структурних підрозділів лікарні необхідною і своєчасною інформацією. З 2016 року в рамках міської програми «Інформатизація галузі охорони здоров’я м. Вінниці на 2016-2020 роки» впроваджено медичну інформаційну систему «Доктор Елекс», створено 111 робочих місць. В грудні 2021 року введена в експлуатацію сучасна 4-х поверхнева прибудова , на площах якої розміщено відділення невідкладної ( екстреної) медичної допомоги , оновлене відділення анестезіології та інтенсивної терапії №1 на 18 ліжок, сучасні операційні європейського рівня .

Це дало змогу лікарні вийти на новий сучасний рівень надання медичної допомоги населенню та впроваджувати новітні технології по лікуванню хребто- спиномозкових травм ; хронічних захворюваннях хребта; лікування ішемічних інсультів, розширення об’єму малоінвазивних ендоскопічних втручань у пацієнтів з хірургічною та урологічною патологією ; покращення якості ведення реанімаційних пацієнтів з різними нозологіями.

В рамках Програми медичних гарантій лікарня законтрактована на наступні види медичних послуг-

  1. ПРОФІЛАКТИКА, ДІАГНОСТИКА, СПОСТЕРЕЖЕННЯ, ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ
  2. МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ МОЗКОВОМУ ІНСУЛЬТІ В СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ
  3. СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ХІРУРГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
  4. ХІРУРГІЯ ОДНОГО ДНЯ
  5. ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ

Лікарня є клінічною базою для навчання студентів Національного медичного університету ім. М.І.Пирогова і Вінницького медичного коледжу. Лікарня має вищу акредитаційну категорію.