З листопада в Україні  запрацює, електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби: що потрібно знати про майбутні нововведення.

З листопада в Україні електронний рецепт пошириться на групу наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Це другий етап у забезпеченні контрольованого відпуску рецептурних препаратів та що більш важливо – черговий крок на шляху зміцнення здоров’я Українців покращення доступу до ліків та інтеграції України до європейської спільноти.

Йдеться про лікарські засоби, які мають наркотичну (психотропну) дію та обіг яких є суворо обмеженим. Taкi препарати застосовуються виключно за рецептом лікаря, та за конкретними медичними показаннями. З листопада для відпуску цієї групи препаратів додається новий цифровий інструмент

– електронний рецепт.

Що потрібно знати про майбутні зміни?

1. Виписати е-рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб зможе той лікар, який відповідає за лікування пацієнта. Цe може бути як сімейний лікар, так i вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог. При цьому для отримання е-рецепта декларація не обов’язкова.

2. З випискою електронного рецепта пацієнту приходитиме смс iз номером електронного рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в aптeцi для отримання препаратів, призначених за рецептом. Втім, для зручності пацієнта лікар або медична сестра/брат може роздрукувати пацієнту інформаційну довідку, яка містить номер рецепта та інформацію про призначення.

3. Уразі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати повторний електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікуючого лікаря телефоном. Як i при фізичному прийомі, пацієнт отримає смс-повiдомлення з номером рецепта та кодом його погашення.

4. Якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, на перехідному періоді він зможе виписати плаценту паперовий рецепт “на спеціальному рецептурному бланку рожевого кольору форми «ф-3».

5. Отримати наркотичний лікарський препарат за електронним чи паперовим

рецептом як i раніше можна в тій аптеці, яка мас відповідну ліцензію на відпуск засобів, психотропних речовин i прекурсорів.

Таким чином, з впровадженням електронного рецепта в Україні спрощується доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптечних закладів лікарських засобів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

Пресслужба Miнicтepcтвa охорони здоров’я України