У Вінницькій громаді наближається до завершення реалізація наймасштабнішого проєкту в медицині за останні роки – добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на вул. Київській. У 2017 році було розроблено проектно-кошторисну документацію, проведено тендерні процедури і розпочато будівництво. Наразі уже триває оснащення приміщень сучасним обладнанням для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам. Сьогодні, 2 листопада, під час візиту до Вінниці заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, у присутності голови Вінницької ОДА Сергія Борзова та голови обласної ради Вячеслава Соколового, – заступниця міського голови Галина Якубович ознайомила гостей із реалізацією проєкту.

2.JPG

Роботи по добудові головного корпусу вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги  розпочались у 2017 році. В закладі передбачено створення необхідних умов для надання висококваліфікованої екстреної медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару з гострими станами, що потребують високої інтенсивності лікування та догляду.

Якубович.JPG

«Коли наша лікарня ШМД стала лікарнею Вінницького госпітального округу, міський голова Сергій Моргунов дав доручення у рамках реалізації Стратегії розвитку міста добудувати ще площі, адже потреба у цьому була дуже великою. Проектно-кошторисна вартість цього проекту склала 270 мільйонів гривень. У 2017 році відбулись всі тендерні процедури і ми розпочали будівництво. Площа нового корпусу складає 3,5 тисячі квадратних метрів», – розповіла заступниця міського голови Галина Якубович.

На першому поверсі облаштовують відділення екстреної медичної допомоги (зона сортування, зона очікування, діагностична зона, протишокова зона на 6 місць). На другому поверсі – відділення інтенсивної терапії на 18 місць. А на третьому – операційне відділення на 4 операційні та зала телемедицини. У підвальному приміщенні розташовані центральне стерилізаційне відділення, пральня.

251155069_2078930048924747_1576769907326272083_n.jpg

Загальна кошторисна вартість об’єкту – 270,3 млн грн. Це і будівельні роботи, і придбання обладнання. Станом на 1 листопада виконання по об’єкту в частині будівництва складає 121,3 млн грн, з них – 70% – гроші  бюджету Вінницької міської територіальної громади (84 млн грн) і 30% – субвенція з державного бюджету (12 млн грн) та кошти державного фонду регіонального розвитку (25,6 млн).

134,9 млн грн – загальна вартість медичного обладнання, яким наразі оснащують приміщення нового корпусу. Його придбання відбувається у співфінансуванні міського та державного бюджетів. З бюджету вінницької громади виділено 60,9 млн грн. Крім того, цьогоріч на купівлю додаткового медичного устаткування, яке не було передбачено кошторисною документацією, з міського бюджету спрямовано ще 7,4 млн. Решту коштів профінансувала держава. Також і лікарня спрямовує на придбання устаткування гроші, зароблені на пакетах надання медичних послуг НСЗУ.    

SR_08670.JPG

Вже закуплені апарати ШВЛ, монітори пацієнта, рентгенографічна цифрова пересувна система, комплект обладнання для центрального стерилізаційного відділення та ультразвукові діагностичні системи. Також придбані відеоколоноскопічна система, бронхоскоп, фіброгастроскоп, лапароскопічні стійки, комплект наркозо-дихальних апаратів, операційні столи та інше необхідне устаткування.

Також до даного проекту інтегрована державна програма «EMERGENCY-2020», в рамках якої з державного бюджету виділено 4,7 млн гривень. За рахунок співфінансування з бюджету громади виконані додаткові роботи, зокрема з влаштування мереж електропостачання, вентиляції та кондиціювання на суму 5 мільйонів гривень. 

За програмою «EMERGENCY» отримано комп’ютерний томограф, який вже пройшов сертифікацію. Крім того, поставлені рентген та УЗД апарати, за допомогою яких вже проводяться обстеження вінничан. Ще очікується поставка ангіографічної установки і магнітно-резонансного томографу.

Довідка:

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги входить до складу Вінницького госпітального округу. В межах округу виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня та надає екстрену медичну допомогу жителям усього регіону.

Ліжковий фонд лікарні нині – 320 ліжок цілодобового стаціонару, функціонують 2 реанімаційних відділення на 6 та 12 ліжок. 83% ліжкового фонду (265 ліжок) – це ліжка хірургічного профілю (хірургія, нейрохірургія, травматологія, політравма, урологія, септична хірургія, отоларингологія, щелепно-лицьова хірургія). Крім цього в складі лікарні діє неврологічне відділення для хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу на 35 ліжок.

За 9 місяців 2021 року у лікарні проведено 7113 операцій. А загалом надали медичну допомогу 37 644 пацієнтам. Проліковано в стаціонарі 12 083 пацієнтів, з них 32,9% – жителі Вінницької області, мешканці інших областей та країн.

Джерело: www.vmr.gov.ua