Контактна уретеролітотрипсія – це сучасний та надійний метод лікування сечокам’яної хвороби, який на сьогоднішній день є методом вибору при більшості каменів сечоводів та сечового міхура. Операція проводиться під знеболенням, метою є дроблення каменів сечоводу та сечового міхура за допомогою спеціального інструменту – уретероскопу (ендоскопу) та власне самого літотріптора.

Залежно від виду впливу на камінь, контактна літотрипсія поділяється на кілька різновидів:

  1. пневматична (камінь руйнують за допомогою стисненого повітря під високим тиском),
  2. лазерна (руйнацію каменю досягають за допомогою лазерного променю)
  3. ультразвукова (камінь руйнують внаслідок дії ультразвуку).

Кінцевий результат усіх видів літотріпсії один – руйнація каменю, кожен має свої переваги та недоліки. Вибір методу трощення каменю лежить за лікарем.

Безумовно, перед ендоскопічним дробленням або видаленням каменю хворий повинен бути повноцінно обстежений, для зясування розмірів та точного місця знаходження каменю, кількості каменів.

На сьогоднішній день контактна літотрипсія є методом вибору при каменях сечового міхура та сечоводу, оскільки має багато переваг над іншими методами, а саме:

  • Перш за все це малоінвазивний (малотравматичний) метод з найвищою ефективністю (практично 100% каменів сечоводу та сечового міхура вдається роздробити)
  • Дозволяє зруйнувати або видалити як великі камені (більше 2см) так і кілька каменів одночасно.
  • Завдяки візуальному контролю за ходом операції та малій травматичності завдяки ендоскопічній високоточній апаратурі, мінімальний післяопераційний період (хворий харчується, пересувається, веде звичний спосіб життя в той же день, що виконується процедура, біль абсолютно відсутній), мінімальна ймовірність ускладнень після операції.

Проте контактна літотрипсія має кілька протипоказів, а саме:

  • гострі інфекційно-запальні захворювання сечостатевої системи
  • вагітність
  • важкість стану пацієнта в зв’язку з супутньою патологією
  • стриктури сечоводу

 

Контактна уретеролітотрипсія у Вінниці виконується в урологічному відділенні Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги вже на протязі 7 років. Кожного року більше 200 пацієнтам проводиться даний вид оперативного втручання у нашому відділенні, оскільки це один з найкращих та найбільш ефективних та найменш економічно затратних методів боротьби з сечокам’яною хворобою. Значний досвід та високий професіоналізм наших фахівців є запорукою успіху виконання літотрипсії та задоволення пацієнта результатом.